Obchodní podmínky

OBCHODNÍ PODMÍNKY

obchodní společnosti

Loli Stores s.r.o.

se sídlem Holečkova 875/55, Smíchov, 150 00 Praha 5

IČO: 066 40 133

zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 285762

pro B2B prodej zboží prostřednictvím on-line rozhraní umístěného na internetové adrese myloli.eu

  1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ

    1. Tyto obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) společnosti Loli Stores s.r.o., se sídlem Holečkova 875/55, Smíchov, 150 00 Praha 5, IČO: 066 40 133, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 285762 (dále jen „prodávající“) upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „občanský zákoník“), vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vznikající na základě a v souvislosti s kupní smlouvou ohledně prodeje zboží (dále jen „kupní smlouva“) uzavíranou mezi prodávajícím a právnickou osobou či fyzickou osobou, jež jedná při objednávání zboží v rámci své podnikatelské činnosti nebo v rámci svého samostatného výkonu povolání (dále jen „kupující“).

    2. Obchodní podmínky se nevztahují na případy, kdy je osoba, která má v úmyslu nakoupit zboží od prodávajícího, spotřebitelem. Práva a povinnosti prodávajícího při prodeji zboží spotřebitelům upravují zvláštní smluvní ujednání.

    3. Ustanovení odchylná od obchodních podmínek je možné sjednat v kupní smlouvě. Odchylná ujednání v kupní smlouvě mají přednost před ustanoveními obchodních podmínek. Ustanovení obchodních podmínek jsou nedílnou součástí kupní smlouvy.

    4. Znění obchodních podmínek může prodávající měnit či doplňovat. Tímto nejsou dotčena práva a povinnosti smluvních stan vzniklá po dobu účinnosti předchozího znění obchodních podmínek.

  2. NABÍDKA PRODÁVAJÍCÍHO

    1. Internetový obchod je prodávajícím provozován na internetové adrese myloli.eu, a to prostřednictvím webového rozhraní (dále jen „webové rozhraní obchodu“).

    2. Veškerá prezentace zboží umístěná ve webovém rozhraní obchodu je informativního charakteru a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně tohoto zboží. Ustanovení § 1732 odst. 2 občanského zákoníku se nepoužije.

    3. Ceny zboží jsou v rámci webového rozhraní prodávajícím uváděny v měně CZK a EUR, včetně uvedení výše daně z přidané hodnoty (dále jen „DPH“). Pokud není výslovně stanoveno jinak, rozumí se cenou cena bez DPH. Není-li výslovně stanoveno jinak, jsou ceny zboží prodávajícím uváděny bez nákladů souvisejících s dodáním zboží.

  3. UŽIVATELSKÝ ÚČET

    1. Na základě registrace kupujícího může kupující přistupovat do svého uživatelského rozhraní internetového obchodu prodávajícího. Ze svého uživatelského rozhraní může kupující provádět objednávání zboží (dále jen „uživatelský účet“).

    2. Při objednávání zboží je kupující povinen uvádět správně a pravdivě všechny údaje. Údaje uvedené v uživatelském účtu je kupující při jakékoliv jejich změně povinen aktualizovat. Údaje uvedené kupujícím v uživatelském účtu a při objednávání zboží jsou prodávajícím považovány za správné.

    3. Přístup k uživatelskému účtu je zabezpečen uživatelským jménem a heslem. Kupující je povinen zachovávat mlčenlivost ohledně informací nezbytných k přístupu do jeho uživatelského účtu.

    4. Kupující není oprávněn umožnit využívání uživatelského účtu třetím osobám.

    5. Prodávající může zrušit uživatelský účet, a to zejména v případě, kdy kupující svůj uživatelský účet déle než šest (6) měsíců nevyužívá, či v případě, kdy kupující poruší své povinnosti z kupní smlouvy (včetně obchodních podmínek).

    6. Kupující bere na vědomí, že uživatelský účet nemusí být dostupný nepřetržitě, a to zejména s ohledem na nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení prodávajícího, popř. nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení třetích osob.

  4. UZAVŘENÍ KUPNÍ SMLOUVY

    1. Pro objednání zboží vyplní kupující objednávkový formulář ve webovém rozhraní obchodu. Objednávkový formulář obsahuje zejména informace o:

      1. objednávaném zboží (objednávané zboží „vloží“ kupující do elektronického nákupního košíku webového rozhraní obchodu),

      2. způsobu úhrady kupní ceny zboží, údaje o požadovaném způsobu doručení objednávaného zboží a

      3. informace o nákladech spojených s dodáním zboží (dále společně jen jako „objednávka“).

    2. Objednávku odešle kupující prodávajícímu kliknutím na tlačítko „Objednávka zavazující k platbě“. Údaje uvedené v objednávce jsou prodávajícím považovány za správné. Prodávající po obdržení objednávky toto obdržení kupujícímu potvrdí elektronickou poštou, a to na adresu elektronické pošty kupujícího uvedenou v uživatelském účtu či v objednávce (dále jen „elektronická adresa kupujícího“).

    3. Prodávající je vždy oprávněn v závislosti na charakteru objednávky (množství zboží, výše kupní ceny, předpokládané náklady na dopravu) požádat kupujícího o dodatečné potvrzení objednávky (například písemně či telefonicky). Prodávající může požadovat po kupujícím zajištění úhrady kupní ceny zboží.

    4. Smluvní vztah z kupní smlouvy mezi prodávajícím a kupujícím vzniká doručením přijetí objednávky (akceptací), jež je prodávajícím zasláno kupujícímu elektronickou poštou, a to na adresu elektronické pošty kupujícího. Prodávající může provést akceptaci také faktickým právním jednáním spočívajícím v dodání zboží kupujícímu.

  5. PŘEDMĚT KUPNÍ SMLOUVY

    1. Kupní smlouvou se prodávající zavazuje dodat kupujícímu zboží specifikované v kupní smlouvě (dále jen „zboží“) a převést na kupujícího vlastnické právo ke zboží, přičemž kupující se kupní smlouvou zavazuje zboží převzít a zaplatit prodávajícímu kupní cenu zboží a náklady spojené s dodáním zboží.

  6. PLATEBNÍ PODMÍNKY

    1. Cena zboží je stanovena v kupní smlouvě.

    2. Cenu zboží a případné náklady spojené s dodáním zboží dle kupní smlouvy musí kupující uhradit před odesláním zboží, a to:

      1. bezhotovostně převodem na účet prodávajícího č. 6530218389/0800, vedený u společnosti Česká spořitelna, a.s. (dále jen „účet prodávajícího“);

      2. bezhotovostně prostřednictvím platebního systému třetí osoby;

      3. v hotovosti na dobírku v místě určeném kupujícím v objednávce.

    3. Není-li stanoveno jinak, je kupující povinen společně s cenou zboží zaplatit prodávajícímu také náklady spojené s dodáním zboží. Není-li uvedeno výslovně jinak, použijí se ustanovení týkající se způsobu úhrady a splatnosti ceny zboží i na způsob úhrady a splatnost nákladů spojených s dodáním zboží.

    4. Prodávající je plátcem DPH. K ceně zboží proto bude v případech stanovených obecně závaznými právními předpisy a v souladu s těmito právními předpisy připočtena DPH.

    5. Není-li smluveno jinak, nelze případné slevy z ceny zboží poskytnuté prodávajícím vzájemně kombinovat.

    6. V případě každé bezhotovostní platby je kupující povinen uhrazovat cenu zboží společně s uvedením variabilního symbolu platby. V případě každé bezhotovostní platby je závazek kupujícího uhradit cenu zboží splněn okamžikem připsání příslušné částky na účet prodávajícího.

    7. Prodávající je oprávněn kdykoliv požadovat uhrazení i části ceny zboží (např. za část zboží) nebo uhrazení přiměřené zálohy na cenu zboží.

    8. V případě prodlení kupujícího s placením jakékoliv platby nebo její části vzniká prodávajícímu právo na úrok z prodlení ve výši 0,03 % z dlužné částky za každý den prodlení. V případě prodlení kupujícího s placením ceny zboží, zálohy na cenu zboží či jiných plateb podle kupní smlouvy je prodávající oprávněn od kupní smlouvy odstoupit a/nebo přerušit plnění jakýchkoliv svých závazků vůči kupujícímu, a to až do okamžiku uhrazení všech závazků kupujícím.

    9. Pokud prostředky poskytnuté kupujícím nebudou dostačovat k úhradě všech splatných pohledávek prodávajícího za kupujícím, budou platby kupujícího použity na úhradu pohledávek prodávajícího za kupujícím v následujícím pořadí: úroky z prodlení, jiné příslušenství pohledávky souvisejí s prodlením kupujícího, smluvní pokuty, jistina dluhu s nejstarší splatností.

    10. Pohledávky za prodávajícím je vůči ceně zboží možné jednostranně započíst pouze v případě, že se jedná o splatnou pohledávku prodávajícím písemně uznanou co do důvodu a výše anebo o pohledávku kupujícího pravomocně přiznanou v soudním či rozhodčím řízení.

    11. Je-li to v obchodním styku obvyklé, vystaví prodávající ohledně plateb prováděných na základě kupní smlouvy kupujícímu daňový doklad – fakturu a zašle ji v elektronické podobě na elektronickou adresu kupujícího. Na žádost kupujícího zašle prodávající kupujícímu daňový doklad – fakturu v tištěné podobě.

  7. DODÁNÍ ZBOŽÍ

    1. Není-li v kupní smlouvě dohodnuto jinak, řídí se práva a povinnosti stran při dodání zboží doložkou Ex Works (EXW) INCOTERMS 2020 Mezinárodní obchodní komory.

    2. Je-li prodávající podle kupní smlouvy povinen dodat zboží na místo určené kupujícím, je kupující povinen převzít zboží při dodání. Nepřevezme-li kupující zboží při dodání, je prodávající oprávněn požadovat náhradu vzniklých nákladů a dále je oprávněn od kupní smlouvy odstoupit.

    3. V případě, že je z důvodů na straně kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v kupní smlouvě, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním či jiným způsobem doručování.

    4. Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat počet (množství) zboží a neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci a prodávajícímu. Převzetí zboží je kupující povinen potvrdit na dodacím listu (podpisem, razítkem). Pokud kupující od přepravce převezme poškozenou zásilku, musí poškození zásilky popsat v předávacím protokolu přepravce a ihned tuto skutečnost telefonicky a písemně oznámit prodávajícímu, jinak kupující potvrzením dodacího listu stvrzuje, že zásilka zboží splňovala všechny podmínky a náležitosti, přičemž na případnou pozdější reklamaci ohledně porušení obalu zásilky nemůže být brán zřetel.

    5. Prodávající je oprávněn i k částečnému plnění kupní smlouvy.

    6. Nenastanou-li objektivní překážky bránící dodání zboží, je prodávající povinen dodat zboží ve lhůtě, která je stanovena v kupní smlouvě nebo ve lhůtě přiměřené s přihlédnutím k povaze zboží a k místu jeho dodání. Prodávající je oprávněn dodat zboží dříve. Dodá-li prodávající zboží před určenou dobou, není kupující oprávněn zboží odmítnout. Za objektivní překážky bránící dodání zboží se považují všechny okolnosti bránící dodání zboží, které prodávající nezavinil, zejména poruchy v provozu, potíže s přepravou zboží od výrobce, stávky nebo výluky.

    7. Dojde-li k dodání zboží nejpozději do třiceti (30) dnů ode dne, kdy mělo být zboží podle kupní smlouvy dodáno, jedná se o řádné plnění prodávajícího a takové dodání není porušením kupní smlouvy. Kupujícímu z takového dodání nevznikají vůči prodávajícímu žádné nároky.

  8. PŘECHOD NEBEZPEČÍ ŠKODY NA ZBOŽÍ, PŘECHOD VLASTNICTVÍ

    1. Jestliže je prodávající povinen předat zboží dopravci, přechází na kupujícího nebezpečí škody na zboží jeho předáním prvnímu dopravci. Je-li v době uzavření kupní smlouvy zboží již přepravováno, přechází nebezpečí škody na zboží na kupujícího jeho předáním prvnímu dopravci (zpětně).

    2. Jestliže bylo smluveno převzetí zboží ve skladu či provozovně prodávajícího, přechází nebezpečí škody na zboží na kupujícího v době, kdy převezme zboží od prodávajícího, nebo jestliže tak neučiní včas, v době, kdy mělo dojít k převzetí zboží.

    3. Škoda na zboží, jež vznikla po přechodu jejího nebezpečí na kupujícího, nemá vliv na jeho povinnost zaplatit cenu zboží a na splnění povinnosti prodávajícího dodat zboží řádně a včas.

    4. Vlastnické právo ke zboží nepřejde na kupujícího, dokud nedojde k zaplacení celé ceny zboží.

    5. V případě, že je cena zboží kupujícím plně uhrazena, přechází vlastnické právo na kupujícího následovně. Jestliže je prodávající povinen předat zboží dopravci, přechází vlastnické právo ke zboží na kupujícího jeho předáním prvnímu dopravci. Je-li v době uzavření kupní smlouvy zboží již přepravováno, přechází vlastnické právo ke zboží na kupujícího uzavřením kupní smlouvy. Jestliže bylo smluveno převzetí zboží ve skladu či provozovně prodávajícího, přechází vlastnické právo ke zboží na kupujícího v okamžiku, kdy převezme zboží od prodávajícího.

  9. VLASTNOSTI ZBOŽÍ, DOKLADY KE ZBOŽÍ A NAKLÁDÁNÍ SE ZBOŽÍM

    1. Při nakládání se zbožím je kupující povinen dodržovat všechna opatření vyplývající z obecně závazných právních předpisů, z dokumentů poskytnutých mu prodávajícím v souvislosti se zbožím (technických manuálů) a z pokynů a informací, které jsou uvedeny na obalech zboží či v dokumentech ke zboží. Při nakládání se zbožím je kupující povinen si počínat přiměřeně s ohledem ke všem informacím, které jsou uvedeny na obalech zboží a v dokumentech souvisejících se zbožím.

    2. Údaje uvedené v dokumentech ke zboží a na obalech zboží se zakládají na aktuálních znalostech a zkušenostech prodávajícího, přičemž vycházejí z předpokladu správného používání zboží za běžných podmínek a okolností a v souladu s doporučeními prodávajícího.

    3. Prodávajícím jsou výslovně vyhrazeny změny technických parametrů zboží.

  10. PRÁVA Z VADNÉHO PLNĚNÍ

10.1.Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv kupujícího z vadného plnění se řídí příslušnými obecně závaznými předpisy, není-li stanoveno jinak. Prodávající či jiná osoba může kupujícímu poskytnout nad rámec jeho zákonných práv z vadného plnění také záruku za jakost.

    1. Kupující je povinen prohlédnout zboží s náležitou péčí co nejdříve po přechodu nebezpečí škody na zboží. Kupující se je povinen uplatit práva z odpovědnosti ohledně zjevných vad nejpozději do třiceti (30) dnů poté, co měl možnost si zboží prohlédnout.

    2. Smluvní strany smluvily, že není-li obecně závaznými právními předpisy stanoveno jinak, prodávající odpovídá pouze za zaviněné porušení jeho povinností. Vyznačení doby použitelnosti na obalu nemá účinky převzetí záruky za jakost prodávajícím.

    3. Vznik odpovědnosti za vady na straně prodávajícího je vyloučen, zejména pokud zboží nebylo používáno v souladu s pokyny uvedenými v dokumentech souvisejících se zbožím, nedostatky zboží byly způsobeny vyšší mocí nebo chybným jednáním kupujícího či třetí osoby.

    4. Má-li zboží vady, budou nároky kupujícího z odpovědnosti za vady uspokojeny dále uvedeným způsobem, a to v následujícím pořadí: dodáním chybějícího zboží, odstraněním ostatních vad zboží, dodáním náhradního zboží za zboží vadné, přiměřenou slevou z kupní ceny.

  1. REKLAMACE VAD ZBOŽÍ

    1. Práva kupujícího vyplývající z odpovědnosti prodávajícího za vady zboží uplatňuje kupující písemně na adrese sídla prodávajícího (dále jen „reklamace“).

    2. V případě, že zboží bylo dodáno v jiném množství, jakosti či provedení, než určuje kupní smlouva, je reklamaci nutné uplatnit u prodávajícího neprodleně po obdržení nebo vyzvednutí zboží. Nedojde-li podle předchozí věty k neprodlené reklamaci, považuje se zboží za řádně dodané. Zároveň s písemnou reklamací je kupující v takovém případě povinen předložit prodávajícímu rozhodné skutečnosti ohledně vad reklamovaného zboží a příslušné dodací listy zboží.

    3. Reklamace zboží kupujícím nemá vliv na jeho povinnost zaplatit cenu zboží či plnit jiné závazky vůči prodávajícímu. Ustanovení § 2108 občanského zákoníku se tak nepoužije.

    4. Kupující má právo na náhradu nutných nákladů, které mu vznikly v přímé souvislosti s uplatněním reklamace, jen v případě, že reklamace byla prodávajícím uznána jako oprávněná.

  2. ODPOVĚDNOST ZA ZPŮSOBENOU ÚJMU

    1. Vznik nároku z odpovědnosti za způsobenou újmu na straně kupujícího se řídí obecně závaznými právními předpisy, není-li stanoveno jinak.

    2. Předpokladem vzniku nároku na náhradu škody je neprodlené upozornění prodávajícího na vznik škody či na skutečnost, že může ke vzniku škody dojít.

    3. V případě vzniku újmy na straně kupujícího v souvislosti s odpovědností prodávajícího za vady zboží si smluvní strany dohodly omezení náhrad této případné újmy vzniklé kupujícímu, nejedná-li se o újmu způsobenou prodávajícím úmyslně či z hrubé nedbalosti, tak, že celková náhrada veškeré újmy vzniklé z tohoto důvodu včetně ušlého zisku je omezena částkou, kterou kupující skutečně uhradil jako kupní cenu za zboží podle kupní smlouvy.

    4. Smluvní strany s ohledem na všechny okolnosti související s uzavřením kupní smlouvy konstatují, že úhrnná předvídatelná újma včetně ušlého zisku, jež by mohla kupujícímu vzniknout v souvislosti s odpovědností prodávajícího za vady zboží, může činit maximálně částku, kterou kupující skutečně uhradil jako kupní cenu za zboží podle kupní smlouvy.

  3. INFORMACE PRODÁVAJÍCÍHO SOUVISEJÍCÍ S PRODEJEM ZBOŽÍ

    1. V přímé souvislosti s prodejem zboží může prodávající poskytnout kupujícímu nezávazné informace týkající se zboží a jeho možného využití ve formě nezávazných doporučení. V případě, že není písemně sjednáno jinak, nemají tato doporučení závazný charakter ve vztahu k vlastnostem zboží a jeho možného využití kupujícím a nezakládají smluvní vztah mezi prodávajícím a kupujícím ohledně poskytnutí takových informací.

  4. DALŠÍ PRÁVA A POVINNOSTI SMLUVNÍCH STRAN

    1. Prodávající je oprávněn používat obchodní firmu, název či jméno kupujícího pro marketingové účely jako tzv. reference, a to ve všech druzích propagačních materiálů (bez ohledu na formu těchto propagačních materiálů či technologii, kterou jsou sdělovány).

    2. Kupující souhlasí se zasíláním informací souvisejících se zbožím, službami nebo podnikem prodávajícího na elektronickou adresu kupujícího a dále souhlasí se zasíláním obchodních sdělení prodávajícím na elektronickou adresu kupujícího.

    3. Kupující plní svou informační povinnost ve smyslu čl. 13 Nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) prostřednictvím zvláštního dokumentu označeného jako informace o zpracování osobních údajů.

    4. Kupující na sebe přebírá nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 občanského zákoníku.

  5. ZÁVEREČNÁ USTANOVENÍ

    1. Pokud vztah založený kupní smlouvou obsahuje mezinárodní (zahraniční) prvek, pak strany sjednávají, že se vztah řídí českým právem, a to s vyloučením použití Úmluvy OSN o smlouvách o mezinárodní koupi zboží.

    2. Smluvní strany dohodly pravomoc a působnost českých soudů. Pro rozhodování sporů o právech a povinnostech vzniklých na základě kupní smlouvy nebo v souvislosti s ní je v případě věcné příslušnosti okresního soudu v prvním stupni příslušný Obvodní soud pro Prahu 5 a v případě věcné příslušnosti krajského soudu v prvním stupni je příslušný Městský soud v Praze.

    3. Právní vztah založený kupní smlouvou se řídí zejména občanským zákoníkem s tím, že pro účely vztahů mezi prodávajícím a kupujícím se:

      1. vylučuje použití zachovávaných obchodních zvyklostí ve smyslu ustanovení § 558 odst. 2 občanského zákoníku;

      2. vylučuje ustanovení § 557, § 1748, § 1799, § 1800 a § 2119 odst. 1 občanského zákoníku.

    4. Je-li některé ustanovení obchodních podmínek neplatné nebo neúčinné, nebo se takovým stane, namísto neplatných ustanovení nastoupí ustanovení, jehož smysl se neplatnému ustanovení co nejvíce přibližuje. Neplatností nebo neúčinností jednoho ustanovení není dotčena platnost ostatních ustanovení.

V Praze dne 1.1.2025

Loli Stores s.r.o.